Skip links

Reels – wszystko, co trzeba wiedzieć o Insta Rolkach

Po sukcesie TikToka oraz Shorts w serwisie YouTube, Instagram nie czekał długo na wprowadzenie rolek Reels, które od jakiegoś czasu dostępne są także w Polsce. “Insta Rolki” to funkcjonalność, którą można stosować zarówno na urządzeniach iOS, jak i Android. To nowe miejsce na platformie, w którym mogą reklamować się firmy z każdej branży. Dowiedz się więcej o Rolkach i poznaj potencjał narzędzia od Instagrama.

Insta Reels – co to?

Jest to jedna z nowszych funkcji oferowanych przez aplikację. Pozwala tworzyć 60-sekundowe, pełnoekranowe, pionowe klipy, ale w odróżnieniu od dobrze znanych Stories, działają nieco inaczej. Umożliwiają innym użytkownikom na wykorzystanie własnego dźwięku i gotowego audio, które pochodzi z innych nagrań. Co więcej, typowe Stories kierowane są do obserwatorów, natomiast Rolki trafiają do szerszego grona odbiorców – gotowe klipy dostępne są dla każdego. Ponadto, w odróżnieniu od Stories, Rolki nie znikają i mogą być odtwarzane bez limitu. Każdy film może również zostać poddany edycji, np. dodaniu efektów wizualnych i dźwiękowych, a także spowolnieniu czy przyspieszeniu. W aplikacji znajdziemy je w kilku miejscach: na profilu, w karcie “Eksploruj”, po wpisaniu hasztaga oraz w aktualnościach.

Zastosowanie Insta Reels w marketingu

TikTok pokazał, jak skuteczne potrafią być kilkudziesięciosekundowe treści. Rolki to skuteczne narzędzie, które pomaga zdobyć zasięg, nowych obserwatorów, a jednocześnie zwiększyć rozpoznawalność marki. Skuteczna reklama na Instagramie zwiększa także konwersje. Krótkie filmiki mają ogromny potencjał reklamowy. Rolki na Instagramie wyświetlają się na podstawie algorytmu – mogą trafić do rodzimych użytkowników, ale także do osób z najdalszych zakątków świata, zapewniając Twojej marce należyty rozgłos.

Z tego narzędzia z powodzeniem mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. To Ty decydujesz o CTA, które pojawi się w Insta Reel – “Kliknij tutaj”, “Zapisz się”, “Czytaj więcej” oraz “Kup teraz” to jedynie kilka z dostępnych opcji.

Odkryj potencjał Insta Reels w biznesie. Skontaktuj się z nami i powierz nam wykonanie Twojej niepowtarzalnej reklamy na rolki na YouTube, TikToka oraz Instagrama.