Skip links
realizacje reklamowe

Planujesz zrealizować film reklamowy? Nie zapomnij zrobić making of

Jest to swego rodzaju reportaż nagrany zza kulis i uchwycony w formie filmu, który ukazuje całą produkcję “od kuchni”. Making of to dodatek do finalnego projektu, który ukazuje pracę na planie, a czasami nawet etap przygotowań czy postprodukcji. Jego główne zadanie to ocieplenie wizerunku bohaterów czy danej marki, a jednocześnie wsparcie promocyjne głównego filmu. Zastanawiasz się, czy warto zrobić making of? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę najważniejszych zalet takiej produkcji. Zapraszamy do lektury!

Zalety stworzenia making of

  • Jest to dodatkowy content, który powstaje podczas kręcenia filmu. Nie ma dodatkowych ujęć czy przygotowań, wszystko nagrywane jest naturalnie. Materiał okazuje realia pracy na planie filmowym. Dlatego właśnie w porównaniu z “głównym” filmem, koszt takiego reportażu jest stosunkowo niski.
  • Dodatkowy materiał promocyjny pomaga również w zwiększaniu zasięgów Twojej kampanii reklamowej. Jest to wspaniały pomysł na post na Facebooku, TikToku czy Instagram Reels. Kto wie, może Twój filmik stanie się kolejnym viralem?
  • Taki filmik pokaże również Twoją kampanię pod innym kątem, a widzowie spojrzą na niego z innej perspektywy. Dzięki temu szanse, że Twój spot zostanie przez nich zapamiętany, znacznie wzrastają.
  • Ocieplenie wizerunku jest bardzo ważną zaletą filmu making of, szczególnie w przypadku bardziej wymagających branż. Odpowiednio wykonane wideo jest w stanie pokazać jakąś kampanię z bardziej ludzkiej strony.
  • Zwiększenie prestiżu oraz wzmocnienie wiarygodności kampanii to efekt uboczny stworzenia tego rodzaju contentu. W końcu nie każdą markę stać na wyprodukowanie własnego spotu, a co dopiero dodatkowego materiału. Wiele osób po zobaczeniu przykładowych produkcji tego typu żałuje, że nie wykonało własnej wersji.
  • Employer branding, czyli budowanie marki pracodawcy, obejmuje szeroko zakrojone działania firmy, których celem jest kreowanie atrakcyjnego wizerunku pracodawcy. Making of to wspaniałe narzędzie do takich celów, a jednocześnie ciekawy materiał oraz pamiątka dla pracowników.